Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to najszczęśliwsze Święto na Świecie!
Przedszkolaki, dzieci z zerówki i świetlicy środowiskowej zebrały się w ogródku letnim GOKSiR i Biblioteki, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w popularnych zabawach takich jak „Kaczuchy”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, czy „Gram na gitarze”. Po wspólnych pląsach i tańcach przyszedł czas na grill. Smaczne kiełbaski ufundował naszym milusińskim Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB” w Łysych. Dziękujemy pięknie! Później były pyszne lody, kolorowe tatuaże, bańki mydlane i drobne prezenciki dla wszystkich. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo!
5 czerwca 2023
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

W dniu 27.04.2023 r.  GBP zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Ewą Chotomską - córką znanej poetki Wandy Chotomskiej. Ewa Chotomska – to reżyserka i scenarzystka programów dla dzieci takich jak „Domowe przedszkole”, „Budzik”, „Jedyneczka”. Popularna Ciotka Klotka z legendarnego „Tik-Taka”. Pani Ewa w pięknym kapeluszu i z uśmiechem na twarzy opowiadała o swojej twórczości. Opowieści przeplatane były piosenkami, wierszykami i zagadkami – prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami. W spotkaniu udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego, Radosnego Zakątka oraz Chatki Puchatka. Bardzo dziękujemy za miłą i sympatyczną atmosferę.

28 kwietnia 2023
Przejdź do - Spotkanie autorskie - Joanna Jagiełło

Spotkanie autorskie - Joanna Jagiełło

W dniu 3 listopada odbyło się  spotkanie autorskie z Joanną  Jagiełło - pisarką powieści dla dzieci i młodzieży , w którym wzięli uczniowie klas V-VII oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Łysych.

Na spotkaniu padło wiele ciekawych pytań dotyczących zarówno książek jak i życia osobistego naszego gościa.

Dziękujemy za ciekawe i wartościowe spotkanie.

14 listopada 2022
Przejdź do - IX Wieczór z Akordeonem

IX Wieczór z Akordeonem

Już po raz dziewiąty GOKSiR i Gminna Biblioteka Publiczna w Łysych zorganizowali „Wieczór z Akordeonem”. Spotkanie dedykowane było niedawno zmarłemu Witoldowi Krukowskiemu, znanemu w regionie (i nie tylko) wirtuozowi akordeonu.
Na scenie zaprezentowało się dziewięciu akordeonistów, nie tylko z Kurpiowszczyzny – Pan Witold miał być dziesiątym uczestnikiem.
 
17 października 2022
Czytaj więcej o: IX Wieczór z Akordeonem
Przejdź do - Narodowe czytanie

Narodowe czytanie

3 września 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych, odbyło się Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
Tegoroczną lekturą były ,,Ballady i romanse'' Adama Mickiewicza. W spotkaniu wzięli uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Łysych wraz z nauczycielkami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas wspólnego czytania. Zapraszamy na kolejną edycję.
7 września 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-11
Data publikacji:2019-07-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3780